Macedonia Underground
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Terrorist Takedown 2

Go down

Terrorist Takedown 2 Empty Terrorist Takedown 2

Пишување by LuxiliuS Саб Мај 31, 2008 6:22 am

Што ја уклучете играта одма ќе забележете дека е заснована на FAIR енџинот, кој е еден од најдобрите енџини. Пошто ова игра дојде од копанијата City Interactive, компанијата која издава буџетски наслови, не очекувавме нешто многу од нив. Така ја почнавме синг плеер кампанјата, неочекувајки нешто спектакуларно. Кампанјата се содржи од 9 мисии и ги завршивме за само 2 часа. Имаше некои доста добри моменти, но во глобала сме многу разочарани. Играта немојте да ја купувате за играње на синг кампанјата, него за добрите мултиплеер можности што ви ги нуди и добриот мултиплеер гејминг.

LuxiliuS
LuxiliuS
Администратор

Број на мислења : 30
Registration date : 2008-05-26

https://macedoniaunderground.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот